¬плив стресу та в≥йни на с≥м'ю та д≥тей очами логопеда


21.05.2024

               Ќин≥ к≥льк≥сть д≥тей, €к≥ мають порушенн€ псих≥чного чи ф≥зичного здоров’€, р≥зко зростаЇ. ÷е здеб≥льшого пов’€зано з≥ швидким та стресовим темпом житт€, €кий зараз дл€ б≥льшост≥ актуальний в ус≥х куточках св≥ту, а дл€ ”крањни додаютьс€ та множать жахи в≥йни! 

ƒ≥ти не просто знаход€тьс€ в ≥нтенсивному й агресивному  ≥нформац≥йному потоц≥, в пост≥йн≥й ситуац≥њ стресу та страху за власне житт€ й житт€ близьких, не враховуючи базов≥ основи здоров’€ та ≥ндив≥дуальний темп розвитку, а й њхн≥ батьки не здатн≥ прид≥лити њм достатньо уваги та проконтролювати ус≥ психоемоц≥йн≥ та ф≥зичн≥ зм≥ни своњх д≥тей чи далеко не завжди знають, €к запоб≥гти по€в≥ психоемоц≥йних та мовленнЇвих порушень викликаних стресом, тривогами, страхами, переживанн€ми. ÷е призводить до виникненн€ додаткових непорозум≥нь, психолог≥чного дискомфорту, в≥дсутност≥ душевноњ взаЇмод≥њ, накопиченн€ стресу, емоц≥йного холоду в родинах та про€вл€Їтьс€ нав≥ть на ф≥зичному р≥вн≥ €к психосоматичне порушенн€ так≥, €к зањканн€ (логоневроз), мутизм, логофоб≥€, полтерн, клатер≥нг та ≥нше.  ≤ сами в цих складних ситуац≥њ психоемоц≥йного та мовленнЇвого розвитку дитини на допомогу можуть прийти спец≥ал≥сти одним з €ких Ї логопед. 

        ¬≥йна в ”крањн≥ створюЇ ун≥кальн≥ та надзвичайно складн≥ виклики дл€ с≥мей, значно посилюЇ ≥снуюч≥ проблеми, так≥ €к соц≥альна та психолог≥чна ≥зол€ц≥€, економ≥чна незахищен≥сть, проблеми здоров'€ та потреба в догл€д≥, водночас додаючи нов≥ вим≥ри тривоги, переселенн€ та втрати. ¬≥йна призводить до зб≥льшенн€ стресу та тривожност≥ серед дорослих й особливо д≥тей, поглиблюючи ризик психолог≥чних та ф≥зичних проблем здоров'€. «абезпеченн€ доступу до логопедичноњ та психолог≥чноњ п≥дтримки дл€ с≥мей,  €к≥ переживають стрес ≥ тривогу через в≥йну, Ї критично важливим. ¬ажливо створити механ≥зми швидкого реагуванн€ на кризов≥ ситуац≥њ, що дозвол€ть м≥н≥м≥зувати негативн≥ насл≥дки в≥йни дл€ найб≥льш вразливих груп населенн€.

                                                                                                                       Ћогопед  орнЇв —ерг≥й ≤ванович

← ¬с≥ публ≥кац≥њ